• |
ide | kryesore

(FOTO) Operacioni për bregdetin/ Hiqen 157 shezlongë e 76 çadra në Divjakë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia ka zbritur në terren thuajse në gjithë bregdetin për të vepruar ndaj atyre që nuk po i përgjigjen ultimatumit të kryeministrit Rama për zaptimin e rërës së plazhit.

3 biznese pa leje janë evidentuar në Seman të Divjakës dhe janë hequr 157 shezlongë dhe rreth 76 çadra.


Ndërkohë më parë Policiaka qenë edhe në Golem e Durrës ku dhe aty ka spastruar hapësirën bregdetare nga shezlongët e subjektet pa leje.

5 Comments

 1. A eshte e drejte qe sip. te medha plazhi ti jipet me qera privateve? A s’eshte ma mire qe ti kthehet qytetareve? Kemi te bejme me nje prone publike qe po keqperdoret e keqmenaxhohet. Kaq e veshtire eshte te marim shembull nga menaxhimi i plazheve ne Mesdheun Europjan?

 2. Ultimatumi i dobicit KM ja heq plazhin publikut
  Gjyna. Shteti pa bythe shteti personal i dobicit KM e nis nga i urti nga durrsaku e lushnjari.
  Andej nga Vlora e Shkodra i shkojne shtate.

 3. Kjo eshte e turpshme. Ne mes te dites, ne mes te sezonit turistik, pushuesit verdalle, dhe shkojne e heqin shezllonet, pas 4 vetave kurbane.
  Keto masa duhet te ishin ndermarre qe para sezonit, qe te shmangeshin te gjithe keto qe ndodhen.
  Eshte thjesht nje shtet qe gjithmone ben sikur funksionon, por ne thelb eshte i kalbur. Per me teper askush s’pranon te marre pergjegjesi per kete katrahure.

 4. Mund të jetë e vërtetë që i kanë vënë pa leje ppr që të prishen në kulm të sezonit është kriminale.Pse se lejnë t ushtrojë aktivitetin dhe shteti ti marë taksat.Nuk e kuptoj ku është fitimi i shtetit.Apo ja kanë caktuar ndonjë militanti të partisë shtet!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.