• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit: Temperatura deri në 39 gradë

-Instant, Lajme, Të fundit

Sipas MeteoAlb moti i kthjellët dhe i nxehtë do të dominojë të gjithë territorin shqiptar duke bërë që termometri të ngjitet në 39-40. Ndërsa pasditja sjellë zhvillim të vranësirave në skajin verior-verilindor duke krijuar mundësinë për rrebeshe afatshkurtra. Por pjesa tjetër e territorit vijon me kthjellime.


Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në mëngjes por mbeten konstante në mesditë duke shënuar vlerat minimale dhe maksimale 18°C deri në 39°C. Era do fryjë mesatare gjatë paradites por intensiteti bie pasdite duke arritur shpejtësi deri 45 km/h, nga drejtimi Jugor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim deri në 4 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu