• |
ide | kryesore

Berisha: Ata që shembën Teatrin morën mësimin e merituar

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se me vendimin e Gjykatës Kushtetuese u bë drejktësi dhe se “aleanca qytetare ngadhënjeu mbi drogën, krimin e bandës Rama-Veliaj-Fusha”.


“Le t’ju përcjellim nje pershendetje te përzemërt heronjve te Aleancës Qytetare qe me qëndresën e tyre epike u dhane mesimin e merituar balozeve te droges dhe krimit kombëtar dhe europian Rama -Veliaj-Fusha. Kjo bande kriminale duhet te pësojë sa me pare nga qytetaret fatin qe ata i rezervuan Teatrit Kombëtar.


Ajo duhet te shkatërrohet dhe arkivohet sa me pare ne analet e barbareve te civilizimit. Teatri duhet te rindërtohet nga e para ashtu siç ishte, per te rivendosur ne piedestalin e merituar vleren e tij kombëtare te pavdekshme por dhe si monument i shpirtit te pamposhtur te mbrojtësve te tij heroik!” – shkruan Berisha. ©LAPSI.al

3 Comments

  1. Kur ti ti blene nje toke, trashegimia e te ciles eshte ne proces gjyqesor dhe ti megjithate e shemb ate qe ishte aty me pare per te ndertuar koliben tende, pa pritur vendimin e gjykates per pronesine, atehere ti je pergjegjes para ligjit per shembjen e qellimshme dhe hidhesh ne gjyq dhe denohesh..

    Veliaj ne burg.

  2. ik more gerdalle , si ke fytyre ti e flet per korrupsion more i korruptuar familjarisht. Ta tha dhe amerika more faqe zi , cfare kerkon me , zhduku nga jeta e shqiptareve se ua nxive jeten.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu