• |
ide | kryesore

Kushtetuesja bllokon ndërtimin e Teatrit të ri, reagon Basha: Gjykata foli, radhën e ka SPAK

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese për ‘Çështjen e Teatrit’. Basha thotë se Gjykata Kushtetuese foli, ndërsa tanimë radhën e ka SPAK.


“Gjykata Kushtetuese foli, radhën e ka SPAK!”, shkruan Basha.


3 Comments

  1. Kur do mesohen keta politikanet tane te presin deri ne vendimin perfundimtar te gjykatave , por bejne deklarata te parakohshme . Lexoje mire vendimin e gjykates Lulush.. ‘ te pezullohet gjithcka ‘ deri ne marrjen e vendimit perfundimtar. Po nese Gj.K ne veprimin perfundimtar i jep te drejte bashkise, cfare do thuash.
    Ne kete vendim paraprak te gjykates ( e cila ka marre parasush pjeserisht , padine e presidentit) i vetmi vendim qe eshte i rendesishem deri tani eshte , rrezimi i ligjit special qe ja kalon token nga ministira e kultures tek bashkia.
    Por kjo nuk do te thote qe teatri nuk do te ndertohet. Do mblidhet parlamenti prap dhe do ta ndertojne jo nen kupolen e bashkise , por nen kompetencat e ministrise se kultures. Pra nuk do ta ndertoje Veliaj, por do ta ndertoje ministria e kultures.
    Hiqja lenes dhe futja prenes i thone kesaj pune.

  2. O i paymër!!!Nuk kthet prapa asgjë.Sinjali u dha dhe klika Rama Veliaj i pret hetimi.A e kupton që ishte mbush kupa sa po ridhte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu