• |
ide | kryesore

Operacioni me 38 të arrestuar, Soreca: Lufta kundër krimit të organizuar dhe pastrimit të parave e afron Shqipërinë me BE-në

-Instant, Lajme, Të fundit

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ka reaguar në lidhje me megaoperacionin ndërkombëtar të drogës të koduar ‘Shpirti’.


Soreca përmes një postimi në rrjetin social Twitter shkruan se lufta ndaj krimit të organizuar dhe pastrimit të parave e afron më shumë Shqipërinë me BE.


Sipas tij operacioni me 38 të arrestuar është një tregues i mirë i punës së bërë mes autoriteteve italiane dhe shqiptare.

Një operacion tjetër i rëndësishëm kundër krimit të organizuar dhe  trafikimit ndërkombëtar të drogës në Shqipëri, Itali, Mal të Zi dhe Spanjë falë bashkëpunimit të madh midis DIA SPAK dhe Policisë së Shtetit me mbështetjen e Eurojust. Rezultatet 38 persona të arrestuar dhe pasuri me vlerë miliona euro të sekuestruara. Lufta kundër krimit të organizuar dhe pastrimit të parave e afron më shumë Shqipërinë me BE”, shkruan ambasadori Soreca.

6 Comments

  1. Gigino, fanculo te e quello che ti paga. Non cerchi di fregarci. I soldi sporchi stano fluendo a Tirana e gli tutti gli albanesi diccono che una parte passa nei tuoi conti. Gigi, non fare lo santo quando hai le mani sporche e i conti pieni

  2. Chi è senza peccato scaglia la prima pietra. Fino adesso hai giocato sporco ti sei arricchito con i soldi sporci. STRONZO.

  3. I think Mr. Soreca is a corrupted person as much as Mr. Rama and Mr. Erion Velija are. This kind of degenerated person should be closed fare away from Albania, they shouldn’t be allowed even to live in that country ( they should be publicly “shamed”). For me this is the best punishment for all the corrupted politicians, which with their actions are increasing poverty, criminality; they are destroying Albania in a way that can’t be undone for a long long time.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu