• |
ide | kryesore

Temperatura deri në 36 gradë, parashikimi i motit për sot

-Instant, Lajme, Të fundit

Sipas MeteoAlb, mot i kthjellët dhe temperatura të larta mbizotërojnë në vend deri në orët e pasdites, kur në zonat malore kryesisht veri-verilindje të Shqipërisë do të ketë kalime vranësirash, të cilat do të gjenerojnë reshje të izoluara shiu.


Orët e natës sjellin përmirësim të kushteve atmosferike duke bërë që kthjellimet të jenë dominuese në vendin tonë. Temperaturat e ajrit ulen ndjeshëm sërish në vlerat minimale, por edhe maksimale duke luhatur vlerat ditore nga 12°C mëngjesi deri në 36°C mesdita. Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 45 km/h, nga drejtimi Verior – Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 4 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu