• |
ide | kryesore

Euro 2020/ Schick e Ronaldo kanë shënuar njësoj, por “Këpucën e artë” do e fitonte CR7: ja arsyeja

-Instant, Sport

Portugalia është eleminuar nga Euro 2020 por ende ka pak shpresa për të festuar për diçka, të paktën në nivelin individual. Në fakt, Cristiano Ronaldo aktualisht është shënuesi më i mirë i turneut me pesë gola: nëse renditja e shënuesve më të mirë do të mbetej e tillë pas gjysmëfinales dhe finales, CR7 do të fitonte sepse, ndryshe nga Patrik Schick (i cili gjithashtu ka 5 gola), portugezi gjithashtu ka dhënë edhe një asist.Cështja është përsëri në aktualitet për shkak të sqarimit të dhënë nga vetë UEFA, duke pasur parasysh se kanë mbetur vetëm 3 ndeshje deri në fund të Kampionatit Evropian. Sidoqoftë, duhet theksuar se Kane, i cili duket se e ka zhbllokuar veten me tre gola në dy ndeshjet e fundit, Sterling dhe Dolberg, të gjithë në kuotën e tre golave, mund të kapërcejnë Ronaldon-Schick në krye të klasifikimit, nëse bëjnë një finale të madhe të turneut, duke shënuar natyrisht të paktën dy gola.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu