• |
ide | kryesore

Charles zbulon këngën që i jep atij ‘një dëshirë të parezistueshme të ngrihet dhe të kërcejë’

-Instant, Paparazzi, Slider

Princi Charles ka zbuluar disa nga këngët e tij të preferuara, përfshirë një këngë që do t’i jepte atij “një dëshirë të parezistueshme për t’u ngritur dhe kërcyer”.


The Three Degrees, Diana Ross dhe Edith Piaf të gjithë bënë prerjen si pjesë e listës së princit, të cilën ai e ndau si pjesë e një emisioni një orë në radio spitalore për të falënderuar stafin e kujdesit shëndetësor dhe vullnetarët për punën e tyre gjatë pandemisë Covid-19, sipas agjencisë së lajmeve PA.


Duke folur në emisionin, i cili quhet Music & Memories With HRH The Prince Of Wales dhe do të transmetohet në orën 12:00. koha lokale, trashëgimtari i fronit britanik foli se si ai ka qenë “i impresionuar thellë nga përkushtimi i treguar nga stafi ynë i mrekullueshëm i NHS [Shërbimi Kombëtar i Shëndetit] dhe vullnetarët në të gjithë vendin”. Ai i falënderoi ata për “rezistencën e tyre të plotë dhe shpirtin e paepur” në “këtë provë më të kohërave”.
Charles diskutoi disa nga këngët e tij të preferuara nga e gjithë jeta e tij, përfshirë “Givin ‘Up, Givin’ In”, që The Three Degrees interpretoi në ditëlindjen e tij të 30-të, dhe që “shumë kohë më parë, më ofronin një dëshirë të parezistueshme për t’u ngritur dhe vallëzimi “.

Lista përfshin:

 • “Givin’ Up, Givin’ In” – The Three Degrees
 • “Don’t Rain On My Parade” – Barbra Streisand
 • “La Vie En Rose” – Edith Piaf
 • “Upside Down” – Diana Ross
 • “The Voice” – Eimear Quinn
 • “The Click Song” – Miriam Makeba
 • “You’re A Lady” – Peter Skellern
 • “La Mer” – Charles Trenet
 • “Bennachie” – Old Blind Dogs
 • “Lulu’s Back In Town” – Dick Powell
 • “They Can’t Take That Away From Me” – Fred Astaire and Ginger Rogers.
 • “Tros Y Garreg/Crossing the Stone” – Catrin Finch
 • “Tydi a Roddaist” – Bryn Terfel

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu