• |
ide | kryesore

Kosovë/ 3 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit dhe asnjë viktimë

-Instant, Lajme, Të fundit

Asnjë viktimë nuk është shënuar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.


Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se nga 1 105 teste të realizuara, kanë rezultuar pozitivë me Covid 3 persona.


Ndërkohë 5 qytetarë e kanë fituar betejën me Covid, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 105, 381 të shëruar.

Gjatë 24 orëve të fundit janë dhënë 569 doza të vaksinës, ndërsa 49,616 qytetarë kanë marrë të dyja dozat e vaksinës kundër Covid.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu