• |
ide | kryesore

Shuhet ‘diva’ Raffaella Carrà, Bonnuci e Juventus e kujtojnë: “Buzëqeshja e energjia jote do të mbeten”

-Instant, Sport

“Buzëqeshja dhe energjia jote do të mbeten përgjithmonë”. Nga grumbullimi me Italinë, Leonardo Bonucci kujton kështu Raffaella Carrà, në ditën e vdekjes së saj, në prag të gjysmëfinales së Euro 2020 kundër ekipit kombëtar të Spanjës, vendi ku artistja konsiderohej ikonë. Mbrojtësi i Juventusit postoi në Instagram një foto të bërë në fund të marsit 2019 me Raffaella Carrà, një tifoze historike e Juventusit, disa javë para episodit të “Për të rrëfyer fillo ti”, në të cilën Bonucci u hap duke folur për jetën e tij në fushë dhe në familje.Edhe Juventusit është bashkuar në homazhin për divën e TV italian, një tifoze e madhe bardhezi. “Përshëndetje, Raffaella”, lexohet në profilet e klubit të Juventusit. Bashkangjitur me postimet është edhe një foto e showgirl-it e veshur me fanellën bardh e zi gjatë një vizite në qendrën sportive të Juventusit disa vite më parë.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu