• |
ide | kryesore

Arrestimi i Fatos Tushës/ Reagon Basha: Mund të jetë një fillim i mbarë

-Instant, Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas arrestimit të kryetarit të bashkisë së Lushnjes, Fatos Tusha. Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, Basha shprehet se një arrestim i tillë mund të jetë një fillim i mbarë,e për Tushën vetë PD ka bërë disa denoncime.


Arrestimi i kryetarit të bashkisë Lushnje, Basha reagon në Twitter:


Arrestimi i Fatos Tushës pas denoncimeve shumëvjeçare nga PD të bashkëpunimit të tij korruptiv me krimin e organizuar, mund të jetë një fillim i mbarë. Por kjo do të varet nga aftësia, kuarajo dhe pavarësia e drejtësisë për të goditur lidhjet e pushtetit me krimin, lidhjet e Hakmarrjes për Drejtësi me Tushën, Braçen dhe vetë Ramën, dhe përfitimet e tyre të ndërsjellta në vite të gjata bashkëpunimi.

7 Comments

  1. Në një konferencë shtypi të datës 5 gusht 2013 (pra 40 ditë përpara se Edi Rama të formonte qeverinë e tij të parë), Drejtori i Repartit të Aviacionit të Guardia Di Finanza, Stefano Bastoni, publikoi përmasat e kultivimit të hashashit në territorin shqiptar. “Avionë me teknologji të përparuar fluturuan dhe zbuluan qindra plantacione me kanabis, lëndë narkotike që më pas masivisht trafikohet në Itali”.

    Bastoni përmendi si zona problematike Shkodrën, Fierin, Vlorën, etj., por theksin e vuri tek Lazarati. “Kemi bërë fotografi nga lartësia që dëshmojnë realitetin në Lazarat si kurrë më parë”. Sipas Bastonit, lënda narkotike mund të arrijë në 900 tonë, me një vlerë shitjeje mbi 4.5 miliard euro.”Nje kujtese per ju shpellkaret e cecenit salih,ja cfare bente salihu gjate pushtetit të tij,4.5miliarde euro,tani Po te pelqen puna e spakut o loqja e majte e salihut lulzime salih BBasha

    1. Me ato 4.5 miliardë euro të blejmë ty dhe të çojmë prostitutë trans si braziliane.për motrat dhe robt e tjerë ska nevojë të harxhojmë euro se i ke Kurva dhe Bythqira

    1. Salehu po u arrestua eshte shume vende pas Sulltan Ramazonit. Po u arrestua Sulltani Rama qe fshin bythen me kushtetuten dhe e beri Shqiperine kampione te droges ne Europe dhe te 6-ten ne bote, athere ti marin mbare te gjithe qe vijne pas tij.

      1. ca rendesie ka. e rendesishme eshte ta fillojn nga njeri, se i pari apo i fundit e rendesishme eshte te paguajn te gjith per ca kan ber.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu