• |
ide | kryesore

Kim reagon pas operacionit të SPAK në Lushnje: Askush nuk është mbi ligjin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka reaguar në lidhje me ndalimit të kryebashkiakut të Lushnjës, Fatos Tushe, për veprën penale të korrupsionit.


Përmes një reagimi në Tëttiter, ambasadorja thekson se tashmë është koha për të ndaluar dhe për të kuptuar se askush nuk është mbi ligjin.


Reagimi: 
Nëse jeni të përfshirë në korrupsion – pa marrë parasysh sa të fuqishëm mendoni se jeni – tani është koha të konsideroni ndikimin që veprimet tuaja do të kenë në familjen dhe vendin tuaj. Tani është koha të shqyrtojmë nëse ia vlen të shkosh në burg. Tani është koha për të ndaluar. Askush nuk është mbi ligjin.

13 Comments

  1. O kurvë turiverdhë si ta kuptojmë këtë është koha për tu ndalur?! Dmth kush ka abuzuar dhe vjedhur deri tani do amnistohet? Shko shiko atë handikapat-Presidentin tënd BIDENË që ka bërë me të birin vjedhje me miliona dollarë deri në Ukrainë duke përdorur ndikimin si zv\president I magjypit OBAMA!

 1. Mire ben SPAK qe i arreston, por keta jane funksionar periferik dhe demi I tyre ne buxhet eshte I paperfillshem. Me keto show nuk I hidhni dot hi syve popullit. Spak te filloj me ministra e ish ministra si dhe me peshkaqenet ne Tirane qe kane bere deme kolosale ne buxhet te shtetit.

 2. Juve vet jeni mbi ligjin znj! Ju nuk jeni zv/ e prekurorise ! Do ishte per tu pershendetur te arrestohesh Rama,Meta,Berisha dhe lali Eri! Te tjeret jane mbushsa topesh!!!!!

 3. Po ministra apo deputet, apo ata jane te paster?!
  Se nqse arrestohet kryebashkiaku i Lushnjes per leje ndertimi, nuk di por ky lali eri Tiranes duhet te denohet per krime lufte.

 4. po ta shohim pozitivisht kete arrestim.peshk i vogel po deri me tani as cironka skemi pas..mbase tremben ca nga keta periferiket e nisin e kan nga pak frik ligjin.per te medhenjt eshte shpejt,duhen prova,duhet kujdes,duhet siguri..te presim ne do shkojn deri atje…po aty spo meret vesh.dhe portieri i spitalit ben si kryeminister ne zyren e vet..hajde me te tjer nga pas

 5. Në një konferencë shtypi të datës 5 gusht 2013 (pra 40 ditë përpara se Edi Rama të formonte qeverinë e tij të parë), Drejtori i Repartit të Aviacionit të Guardia Di Finanza, Stefano Bastoni, publikoi përmasat e kultivimit të hashashit në territorin shqiptar. “Avionë me teknologji të përparuar fluturuan dhe zbuluan qindra plantacione me kanabis, lëndë narkotike që më pas masivisht trafikohet në Itali”.

  Bastoni përmendi si zona problematike Shkodrën, Fierin, Vlorën, etj., por theksin e vuri tek Lazarati. “Kemi bërë fotografi nga lartësia që dëshmojnë realitetin në Lazarat si kurrë më parë”. Sipas Bastonit, lënda narkotike mund të arrijë në 900 tonë, me një vlerë shitjeje mbi 4.5 miliard euro.”Nje kujtese per ju shpellkaret e cecenit salih,ja cfare bente salihu gjate pushtetit të tij,4.5miliarde euro,ja eshte krimineli salih i paster o shpellkare të cecenit salih

  1. Me ato 4.5 miliardë euro të blejmë ty dhe të çojmë prostitutë trans si braziliane.për motrat dhe robt e tjerë ska nevojë të harxhojmë euro se i ke Kurva dhe Bythqira

 6. jam kurioz me dit backgroundin e ksaj perkthyeses me syze

  si ja perkthen kjo, kushedi ca i thote ne vesh

  kom punu perkthyes para 20 vjetesh ne tirane

  perkthyesit perkthejshin politikisht te huajve qe vinin per te punu ne shqipri,

  kta ishin komplet naive, totalisht injorante qe vinin per here te pare ne shqipri

  ca nga kta perkthyesit ju bojshin propagande sa e bukur dhe e qete ishte shqiperia e enver hoxhes

  kta dyrdylet e huaj degjonin te mrekulluar

  kujdes nga perkthyesit propagandues, jane shume shume shume te rrezikshem

 7. Ashtu me te lumte!
  Te gjithe ata qe abuzojne me kanalet, qe vjedhin barin nga tokat e shtetit (qe per pasoje mbajne lope ne shpi ne menyre abuzive), dhe ata qe vjedhin misrat ne arat e komshiut, duhet te pesojne forcen e ligjit. Asnje nuk eshte mbi ligjin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu