• |
ide | kryesore

Dialogu Kosovë-Serbi, ekipet negociatore takohen sot në Bruksel

-Instant, Lajme, Të fundit

Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë takohen sot në Bruksel, në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve, të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian. Takimi zhvillohet në nivel të negociatorëve, por siç është shprehur i dërguari i posaçëm i BE-së, Mirosllav Lajçak, asgjë në dialog nuk është teknike, por thellësisht politike.


Para takimit të përbashkët, dy delegacionet zhvilluan bisedime të ndara me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian. Në takime palët raportojnë për pikëpamjet e tyre lidhur me zbatimin e marrëveshjeve të arritura deri më tani, si dhe për temat që duan të diskutohen në vazhdim të dialogut.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu