• |
ide | kryesore

FOTO+VIDEO/ Nga Kosova për të grabitur në Ksamil, koka e grupit një pronar hoteli

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Tre persona janë arrestuar dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi akuzohen për grabitjen e disa banesave në Ksamil, Sarandë.


Në pranga të policisë ka rënë Nderim Ndreca dhe Hile Memehaj, të dy nga Gjakova, si dhe është shpallur në kërkim një tjetër, po nga Kosova.

Policia ka arrestuar edhe pronarin e një hoteli në Ksamil, Vangjel Pella i cili dyshohet se ishte në në cilësinë e kreut të grupit që kryente grabitje.


Sipas policisë, pronari i hotelit në Ksamil i mbante të 3 grabitësit e tjerë në hotelin e tij dhe madje ai përzgjidhte edhe vendet se ku ato do të vidhnin.

Vangjel Pella (djathtas), pronari i hotel Marilena (majtas) në Ksamil

 

Getoar Mulliqaj

 

Nderim Ndrecaj


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.