• |
ide | kryesore

Ndërron jetë Robert Downey

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori Robert Downey ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare.


Lajmin u bë i ditur për fansat nga djali i tij, aktori Robert Downey Jr., përmes një postimi në Instagram. Ai tregoi se i ati ishte  i diagnostifikuar me sëmundjen e Parkinsonit prej më shumë se pesë vitesh dhe ndërroi jetë teksa flinte gjumë.“Ai ishte një kineast i vërtetë. Sipas kalkulimeve të njerkës sime, ata ishin të lumtur bashkë në një martesë e cila zgjati për më shumë se 2,000 vjet”, ka shkruar Downey Jr.Downey është i njohur për fimat “Putney Swope” dhe “Greaser’s Palace”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu