• |
ide | kryesore

Basha për takimin e Ramës me kryebashkiakët: Mund të bësh koka turku bedelët e tu, por shqiptarët e dinë se peshku qelbet nga koka

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas takimit të Ramës me kryebashkiakët, Lulzim Basha i kujtoi kryeministrit se peshku qelbet nga koka.


Basha ka reaguar pas takimit të Ramës me krerët e bashkive, ku iu kërkoi të mos përzihen me prokurimet publike dhe të regjistrojnë tokën bujqësore duke i paralajmëruar disa herë se nuk do të kenë mbrojtje nga qeveria, PS apo ai vetë.


Basha shkruan se Rama mund të bëjë koka turku bedelët e tij, por se shqiptarët e dinë mirë se peshku qelbet nga koka.

Mund të lash duart me një kryebashkiak të korruptuar apo të bësh koka turku bedelët e tu në atë sallë, por shqiptarët e dinë mirë se PESHKU QELBET NGA KOKA!”, shkruan Basha, teksa publikon tabelën ku Shqipëria renditet e dyta për nivelin e ryshfetit.


4 Comments

  1. Qe peshku qelbet nga koka kjo as qe vihet ne dyshim , ashtu si nuk vihet ne dyshim qe pas “kokes” se qelbur te te gjatit tone edhe ti je nje “koke’ e qelbur qe nuk ndjell besim . Jeni dy fytyra te se njejtes medalje . Por gjithsesi ky i marre duhet larguar nje ore e me pare . Çdo menyre apo metode per largimin e te gjatit tone eshte e justifikueshme , ndryshe ky do na marre ne qaf si komb dhe do te na marros te gjitheve si Shqiptar .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *