• |
ide | kryesore

Tenderi 25 milionë euro për uniformat e Policisë së Shtetit, 8 zyrtarë të arrestuar në Ministrinë e Brendshme (Emrat)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një kontroll me vendim gjykate po zhvillohet paraditen e sotme në disa zyra në Ministrinë e Brendshme. Burime i thanë Lapsi.al se bëhet fjalë për tenderin e uniformave të Policisë së Shtetit. SPAK ka firmosur disa urdhër-arreste për zyrtarë të prokurimeve që kanë abuzuar me këtë tender disa milionë euro. Mësohet se deri më tani janë arrestuar 8 zyrtarë të kësaj ministrie. Policia ka ushtruar kontrolle në banesat e shtetasve Edlira Naqellari, Kreshnik Bejkaj, Ani Omuri, Klevis Hasani, Anisa Bogdani, Flutura Çekrezi, Fatmir Demneri, Gëzim Mingaj dhe Mariglen Buzali. Mes të arrestuarve është edhe drejtoresha e blerjeve të përqëndruara, Edlira Naqellari. Tenderi me vlerë 25 milionë euro është dhënë në kohën kur Ministria e Brendshme drejtohej nga Sandër Lleshaj, ndërsa është kallëzuar në vitin 2020 nga Grupi Parlamentar Demokrat, përkatësisht nga Myslim Murrizi dhe Halit Valteri.2 Comments

  1. Po ministri pse nuk hetohet, apo ai ka per detyre te marre vetem leket ,te tjeret qe i sherbejne per kete proces ju takon burgu. Ne Banken e Shqiperise Fullani shkoi per ne burg per vjedhjen e lekeve nga nje punonjes i brendshem qe s’kish lidhje me punen e tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu