• |
ide | kryesore

Euro 2020, Bonucci e Chiellini ndihmojnë Ronaldon të marrë Këpucën e Artë

-Instant, Sport

Leonardo Bonucci e Giorgio Chiellini, dyshja eksperte e qendërmbrojtes së Italisë dhe Juventusit, ndihmuar jo vetëm të kaltrit të fitonin trofeun e dytë kontinental në histori, por i dorëzuan edhe mikut të tyre Cristiano Ronaldo trofeun e golashënuesit më të mirë të kampionatit e Europian. CR7 merr cmimin me 5 gola të shënuar, me diferencën që në këtë rast e bëri një asist.


Me Harry Kane të mbetur në të thatë në finale, pikërisht i bllokuar në morsën e dyshes bardhezi, në krye të klasifikimit të golashënuesve të Euro 2020 mbetën Cristiano Ronaldo e Patrik Schick, të dy me 5 gola të shënuar. Por titulli i Këpucës së Artë të turneut shkon për juventinin, që në diferencë nga sulmuesi cek ka shërbyer edhe një asist.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu