• |
ide | kryesore

U kërkua arrestimi/ Plarent Ndreca si Lleshaj: Nuk kisha dijeni për procedurat

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas arrestimeve të SPAK të 9 zyrtarëve të lartë të Ministrisë së Brendshme të akuzuar për korrupsion me tenderin e uniformave të policisë, Partia Demokratike, kërkoi që hetimet të shkojnë më lart deri te ish-ministri Sandër Lleshaj dhe ish-sekretari i Përgjithshëm Platent Ndreca, i zgjedhur së fundmi deputet i PS-së.


Lexo më tej: Si u zbulua afera 25 milionë euro, 9 zyrtarë të Ministrisë së Brendshme në prangat e SPAK 


Afera me tenderin e uniformave të policisë, PD: Sandër Lleshaj shpenzoi 350 euro për një kapele 

Për Ndrecën u kërkua edhe arrestimi.

Pas ish-ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, edhe Ndreca këtë të hënë ka folur dhe ka “larë duart” nga afera 25 milion euro, e cila u planifikua dhe u realizua në kohën që ata drejtonin këtë ministri.

Ndjeva keqardhje, nuk është lajm që është i pëlqyeshëm, që u hiqet liria disa funksionarëve. Ndjeva trishtim. Sa i përket aspektit ligjor është një akt që duhet përshëndetur. Duhet të jemi të përmbajtur në deklarimet publike dhe mediatike, për të mos krijuar presion tek asnjëra nga palët në proces. Nga pikëpamja kushtetuese ata persona janë ende të pafajshëm”, tha Plarent Ndreca për emisionin “Breaking”. Pasi gazetarja e ka pyetur Ndrecën nëse bëhet tenderi pa firmën e ministrit apo sekretarit të Përgjithshëm, ai është përgjigjur “po”. Gjithsesi ai pranoi se kishte dijeni për tenderin, por jo për çdo hap procedurial.

Pjesë nga intervista: 
Gazetarja: A bëhet tenderi pa firmën e ministrit apo Sekretarit të Përgjithshëm?
Ndreca: Patjetër që bëhet. Agjencia është e pavarur. Është një cikël i mbyllur.
Gazetarja: PD iu përmend edhe ju, edhe ministrin e brendshëm.
Ndreca: PD nuk di t’i lexojë rezultatet e zgjedhjeve. Vazhdon me historitë me karakter krejtësisht politik. Të njëjtën gjë bëri edhe Alibeaj, që fatkeqësisht është edhe jurist. Vazhdojnë me metodën e vjetër. Qytetarët janë të ngopur me këto deklarime.

Ndreca u shpreh se kishte dijeni për tenderin, por jo për çdo hap procedurial. Kujtojmë që ditën e djeshme edhe Sandër Lleshaj në një intervistë tha se ministri nuk ka pasur asnjë rol në këtë tender.

24 Comments

  1. Ky lapangjozi, qe vjen era thi, 1 km. larg, qe ka alergji nga uji dhe sapuni, krijes e ndyre qe te vret pas kraheve, nga ferrat, pasardhes i cubave mjereditore, te “Republikes Serbe te Oroshit”, eshte pjese e grupacionit fundamentalisto-agjenturor, antishqiptar, ne sherbim te Vatikanit, ku bejne pjese; Aleksander Leshi, Lindita Nikolla, Mrika Kodheli, Plarent Ndreca, Xhozefina Topalli, Pjerin Ndreu, Ndokat, Frrokat, Pjetrat etj. & bandat e Veriut.
   Keta jane kriminela qe te hane mbas shpine (pyetni Edvin Ramen, per kete gje), injorante, analfabete, fundamentaliste, gjakatare, hajdute, vrases te pashpirte, antishquptare.
   Si thote derri Ndreca, me paturpesi prej analfabeti, “une (si sekretar i pergjithshem) nuk kam firmosur”, po ti more injorant, ishe maja e piramides dhe eprori dhe pergjegjes per cdo nepunes civil ne MB, cdo urdher i ministrit, urdher i brendshem, shkrese, qofte edhe percjellese, firmoset prej sekretarit te pergjithshem, pse drejtoresha e blerjeve te perqendruara, ne MB, qe ka pergatitur dosjet e tenderit, a nuk varej drejtperdrejt prej teje?!
   O magjar, behu gati per te shkuar atje ku e ke vendin, tek “shtepia pa qera”, shpeton nga burgu, vetem po nderyri Vatikani te te shpetoj (edhe kete here) nga kjo vjedhje e fundit, qe doli sheshit tani.

  2. Lexo ore gomar ish sekretar. Kur lexove (ose morre vesh) se një kapele polici kushtonte 350 euro kishe 2 mundësi: 1. Të shkoje në prokurori e të denoncoje vjedhjen në tender 2. Të mbyllje gojën e të merrje pjesën tënde. E dimë që nuk ke thënë gjë, që do të thotë se ke mbushur xhepin….prandaj mbill gojën e prit byzylykët e hekurt.

 1. Dmth vazhdon tallja e trapit me takspaguesit shqiptar. Te japi urgjentisht doreheqjen qeveria.
  Eshte mbush bregdeti shqiperise me vilat e ministrave. Korrupsion pa kufi.

 2. Arrestoni Sali Berishen te cilin vec popullit shqiptar qe e akuzonte per genocide e akuzone edhe Amerika per shperdorim te fondit publik dhe pas kesaj i keni bere te gjitha

 3. Ky lapangjozi Ndreca, qe vjen era thi, 1 km. larg, qe ka alergji akute, nga uji dhe sapuni, krijes e ndyre qe te vret pas kraheve, nga ferrat, pasardhes i cubave mjereditore, “te Republikes Serbe te Oroshit”, eshte pjese e grupacionit fundamentalisto-agjenturor, antishqiptar, ne sherbim te Vatikanit, ku bejne pjese; Aleksander Leshi, Lindita Nikolla, Mrika Kodheli, Plarent Ndreca, Xhozefina Topalli, Pjerin Ndreu, Ndokat, Frrokat, Pjetrat etj. & bandat e Veriut.
  Keta jane kriminela qe te hane mbas shpine (pyetni Edvin Ramen, per kete gje), injorante, analfabete, fundamentaliste, gjakatare, hajdute, vrases te pashpirte, antishquptare.
  Si thote derri Ndreca, me paturpesi prej analfabeti, “une (si sekretar i pergjithshem) nuk kam firmosur”, po ti more injorant, ishe maja e piramides epror dhe pergjegjes per cdo nepunes civil ne MB, cdo urdher i ministrit, urdher i brendshem, shkrese, qofte edhe percjellese, firmoset prej sekretarit te pergjithshem, pse drejtoresha e blerjeve te perqendruara, ne MB, qe ka pergatitur dosjet e tenderit, a nuk varej drejtperdrejt prej teje?!
  O magjar, behu gati per te shkuar atje ku e ke vendin, tek “shtepia pa qera”, shpeton nga burgu, vetem po nderyri Vatikani te te shpetoj (edhe kete here) nga kjo vjedhje e fundit, qe doli sheshit tani.

 4. hahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa………………………..
  kryekurvat na dolen virgjeresha

 5. Ky plehre,hajdut ngado ka qene eshte bash kryesori i abuzimit me prokurorimet publike ?
  Kishte nje çeshtje korrupsioni kur ishte te Ministria e Arsimit,shkoi te Turizmi dhe Klosi e percolli me Ceremoni.Befas u be Sekretari i Pergjithshem i Ministeise se Brendshme ?!?!
  Hajdut me çizme,ky eshte palaçoja qe ka marre leket dhe per hesap te Sander Lleshajt,absolutisht po dhe mjeranet qe kane firmosur letrat,sipas kerkeses se operatoriti cili ua ka çuar te gatshme !!!
  Arrestojeni kete ndyresire nga gopi i semes e do shikoni se si do te shkojne rilindasit kurva skiç !Nuk ka burg qe i mban keto lloj monstrash,ne burg shkojne 85 % e administrates publike qe eshte e perfshire ne prokurime,absloutisht po !
  Urdherat i kane marre nga ky monster qe thote se nuk kam firme,po dashnoret po,ky zgjepsi pashoq !
  Ti,funderrine e ores 13.45,Sali Berisha sfidon kedo mbi kete toke per ndershmeri,kuptove zhuls ?Beson ne zot dhe kaq i mjafton atij dhe atyre qe besojne se nuk duhet te abuzosh me besimin e te tjereve!
  Sali Berisha i ka fajet edhe pse Sanderi Lleshi e ky plehra vjedhin uniformat e policise ?Te meshiroj,ndotes i pazhvilliar !

 6. Sa turp !
  Sa justifikime infantile qe po na degjojne veshet .
  Vrasesi ka hedhur thiken por nuk ka fshire akoma duart e gjakosura dhe perseri vazhdon e thote se nuk ka lidhje me vrasjen . Sa turp! Sa turp! Sa turp!

 7. More sa të pa cipë janë këta !!!!Nuk dimë e nuk dimë!!!Refren hajdutësh. Në të satëme do vesh dhe ti.

 8. He Te qifsha librin e shpise o pidh motre. Dil prap tani ne emisione duke ngrite syzet se lexuar shume ti o prostituta e te gjitheve.
  Ju qifsha ropt rilindsave qe e shkrerruan kete vend perfundimisht.

 9. KY ishte ne autobus kur behej tenderi,si thoshte pal vata e ka memhmeti me koken e vet se une dhe edveri nuk dime gje

 10. KY ishte ne autobus kur behej tenderi,si thoshte pal vata e ka memhmeti me koken e vet se une dhe edveri nuk dime gje

 11. malok me emrin plarent. o bythqir, nje kapele 350 euro.
  Ilace ju bofshin leket e ketij veni. Robt ku ti keni o ju qe turperoni dhe djallin.

  1. O Kiu te miu, ketij Plarentit tja qijne robt se eshte kokrra e hajdutit dhe bythqimit, por jo se eshte malok dhe se e ka emrin Plarent. Ne duam ti qihen robt te arrestojne dhe Paulin Ramazanin si koka e kartelit, dhe kete e dua jo se e ka emrin Edi dhe eshte nga Vunoi apo nga Mirdita, por se eshte arkitekti i kthimit te Shqiperise ne nje narco shtet dhe rrumpallhane ku na vjedhin diten per diell ky dhe keto qe i bejne fresk ketij. Dhe per me teper dhe dalin tallin karin me ne se frike nga drejtesia e re e tyre nuk kane dhe e dine se ca populli shkerdhat jemi qe ne vent ti ndeshkonin me vote a te protestojne ti zhdukin, i japin mandatin e trete?.

 12. Popull i ketij vendi peshtyni cdo qelbesire qe hasni ne rruge dhe mos qeshni nuk eshte koha per zgerdhirje. Peshtyma me e pakta duhet te fillonte hanxhari. 1×2 ke plotesisht te drejte por ketu eshte dhi aq keq sa po na bejne syte tek a cift. Na nxorren nga vetja keta halera.

 13. O Ndrece, edhe ti i dueheshe Rilindjes me Paulinin, Frrokun, Doshin, Rrokun, Prengen,,,,Ballen, Bracen, Veliajn,,.
  Si u be e mundur e u grumbulluan gjithe plehrat e llumi i ketij vendi ne kete bande me emrin Rilindje?!

 14. Saliu e ka fajin dhe per keto kapelet me cmim 350 euro apo 3000 euro per uniforme.
  Edhe Gucci apo Prada do kishin dhene cmime me te ulet kur behet fjale per 25 milione euro blerje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.