• |
ide | kryesore

Video-SKANDALI/ Kamera kap kanabis në serën ku shkon ministrja, por pamjet fshihen me urgjencë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Disa pamje të postuara në faqen zyrtare në Facebook të Ministrisë së Bujqësisë së Bujqësisë, por edhe të vetë ministres Milva Ekonomi, për vizitën e kësaj të fundit në QTTB Lushnjë (Qendra e Transferimit të Teknologjive Bujqësore) ngrenë dyshimet se në serat e këtij institucioni mund të ketë dhe disa bimë të dyshimta.


Në videon më poshtë, në sekondat 36-37, në krah të domateve dukej një rresht me bimë, identike me kanabis sativa.


Alert.al që publikoi i pari këtë skandal thotë se ka kërkuar një sqarim nga ministria e Bujqësisë dhe jo vetëm që nuk mori përgjigje, por video e publikuar më herët u hoq, u modifikua dhe pamjet e “kanabisit” u zëvendësuan. (shiko video më poshtë).

Sipas të njëjtave burime që citon edhe agronomë, njohës të fushës, bimët janë të ngjashme me kanabisin ose të kërpit industrial.

Duhet të ishte ministria e Bujqësisë që duhet të sqaronte gjithçka dhe mbi të gjitha përse e modifikoi videon e parë? ©LAPSI.al

22 Comments

 1. Keta po katranosen gjithandej ende pa marre mandatin . Aq keq i kane çuar punet dhe trashur zullumet si dhe me non gratat e Amerikes , zor se niset mandati i trete e jo me te bitiset . Faktikisht duhet nje reformim total i gjithçkaje nese duam te bejme perpara . Kolumbi apo meksike e kemi vete ne dore ta leme kete vend , problemi eshte a e bejme dot Danimark apo Belgjike ?

  1. o cop injoranti, sa per informacionin tend ne Danimark e ne Belgjik eshte dekriminalizuar me koh konsumi. ketu skan len cuna lagje pa fut ne qeli per nje teke. pastaj u marrin nga 4-5 mij euro per ti leshuar.

  1. Hahaha ti qe thia prindi 1 e prindi 2 qij ate bucen qe ke ne shpi njehere se po ta shtypin “Byroja mavi” per te miren e Rilindjes:). Nese nuk ngopet, cojua cecenve ti bejne fasho-piston:). Ciao brek mercedes.

 2. Shume te zonja rilindaset, e ndriten min ekonomise dhe tani po shkelqejne bujqesine. K.rva politike me kryek.r kryeminister.

 3. Hallall lapsi! Keni filluar të merreni me teorira konspirative … hë more ju lumtë palla 🙂

  Vetëm nxirrni te vërtetën se mbrojtjen e keni të garantuar.

 4. Te qift cecenia , ukraina , moldavia , kazakistani dhe uzbekistani ter femrat e fisit o komentusi ores:23:04 o miu pederast dhe hajdut i partis o patronazhist pabuks dhe dhjaks i sektit te rishkerdhimit o bashkesi perversash shterpa qe ne gjenez .

 5. Icik sa per vete. Jan leshu katunaret me komente. Si fshat i madh shqiperia. Gjith bota e ka legalizu te ne te fusin brenda per nje bisht teke. Legalize it, don’t criticize it.

  1. o Sufllaqe se ke legalizuar me trurin tend prostitucionin qe ke ne farefis si rrace fisqiresh qe jeni ju mavite sdo te thote qe te mallosen i madh e i vogel o bythqir rivdekes! njerezit skane buke te hane dhe ti me shet dengla sorroiste me legalizim hashashi fare e keqe!

   1. Kurse une kam mendimin qe ketij PAEMER 08:16 ti legalizojme si fillim mamin dhe motrat, pastaj do shikoj efektin e legalizimit

    1. mendimin tend mbaje per vete te ta qi mamin ne goj edhe ty. moterqir muti, ku merr vesh ti mor kar muti. jeni suflake me pages dhe jeni njerezit me te ulet ne shoqerin shqiptare, jeni zarat e superhajduteve, pavarsisht se nga kush e hani suflakun, nga salehu apo nga ripjellja. ju meritoni kete qeveri, apo ato te me parshmet, sepse keshtu mutrash jeni. keni shit shpirtin per nje suflake dhe i cani karin cdo komentusi qe se mendon si ju “demokratet” e karit tim. a e kupton ti o suflake fjalen demokraci? ku ta kuptosh ti o cop zari 80-leksh qe mendon se duke nderruar babain shpirteror je ber dhe demokrat. ik ore kar lexo perkufizimin demokraci te kuptosh o cop injoranti dhe meso te respektosh mendimin e tjetrit edhe pa e pranuar ate mednim. keshtu funskionon demokracia, po 80-lekshat jan si ujku, vec qimen nderroj.

     1. o i PAEMER, po ku leshin ke demokraci ne Shqiperi.A e kupton qe kanabis legalizohet ne ato vende qe ka demokraci, sepse atje kan mjetet qe ta kontrollojne dhe ta ven ne funksion te mjekesise kanabisin si ilac.Shqiperia nuk eshte vend te legalizohet o pall arushe.Edhe ato qe e kan legalizu jan shume shume pak vende.E din qe po te legalizohet kanabisi ne shqiperi del jasht kontrollit, apo e degjojme nje llaf ne bote dhe o burra ta bejme edhe ne pa marr parasysh pasojat.Je ne Albanistan jo ne vend qe ke rregull dhe shtet.

   2. O byrektore, o ajolapidhshpella, o te qift afrika listen e dasmes. un sjam as ripjellje e as shqipist evnverist sahilist si puna jote o moterqir o bythshqyer. a do me me taku personalisht po sta shkerdhema listen e dasmes o pidhmoter fisqir. ky eshte mendimi im dhe po ste pelqen ha mut o ropqir. pse ca me bo , me mbush qelit me cuna lageje qe pin nga nje teke dhe paguaj policat e prokuroret nga 4 – 5 mij euro per ti leshu per nje teke? po ku merr vesh ti o te qift kina listen e dasmes, o burketore e qelbur qe paguesh per te shar komentues. vec me te gjet po po sta thermova kafeken o pabuks fisqir.

 6. Qenie te neveritshme. Jan dhe ” prinder” .O toka si nuk ju hapet e tju perpij te gjitheve tufe. Kjo lop e kudogjendur ka dy vajza.o mortje o mortje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu