• |
ide | kryesore

Ndërron jetë aktori Charlie Robinson

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori Charlie Robinson, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare si pasojë e komplikimeve të kancerit.


Lajmi u konfirmua për fansat nga  bashkëshortja e tij Dolorita Noonan-Robinson.“Robinson ishte dashuria e jetës sime, burrë, baba dhe gjysh shumë i madh. Ai ishte me të vërtetë aktor që punonte, dhe nga të gjitha pasionet e tij, zanatin e tij e zuri vendi kryesor, me familjen e tij. Kështu që ai mund të fluturonte në lartësi të pabesueshme! Në emër të burrit dhe familjes sime, ju falënderoj që keni qenë pjesë e audiencës”, deklaroi ajo.Robinson është i njohur për rolet e tij në filmat: Cannon, The White Shadow, Lou Grant, St. Elsewhere dhe Hill Street Blues.


 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu