• |
ide | kryesore

Rama e zhvesh Metën nga çdo kompetencë/ I dorëzon vetë flamurin, ekipit olimpik

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Shqipëria ka përcjellë me një ceremoni të vëçantë ekipin që do të marrë pjesë në Lojrat Olimpike “Tokyo 2020”. Por ndryshe nga herët e kaluara, ceremoninë nuk e ka organizuar Presidenti i Republikës, por kryeministri i vendit.


Gjithmonë në rast të lojërave olimpike, dimërore apo verore, rinore apo për persona me aftësi të veçanta ka qenë presidenti që ka dorëzuar flamurin. Edi Rama bëhet i pari që e thyen këtë traditë.


Nuk dihen ende detaje se si protokolli i shtetit që rakordon ceremonitë e ka shmangur kreun e shtetit nga kjo e drejtë. Ndoshta, një rol të rëndësishëm në këtë truk ka pasur edhe kreu i ri i KOKSH, Fidel Ylli që është ende deputet i PS-së.

Më poshtë janë foto nga ceremoni të zhvilluara në të kaluarën nga Presidentët Ilir Meta, Bujar Nishani dhe Bamir Topi duke dorëzuar flamurin kombëtar te ekipi olimpik në vite të ndryshme. Madje edhe në Kosovë këtë ceremoni e ka organizuar presidentja Vjosa Osmani. ©LAPSI.al4 Comments

  1. vetem kaq ????

    ktu s’ka asgjo skandaloze.

    une po pres lajmet qe ky to jete ne ekipin e basketbollit shqiptar.

    madje edhe stilisti qe do ri-pikturoje ato 5 rrathet olimpike

  2. Kush po e rru trapin se kush e jep flamurin! I do bytha Rames edhe flaken i ve Tokios (ate olimpike se mo na ngatrroni me pordhicine). Keta jane e tu qish ropt me soj e fare, njeri me mut se tjetri!

  3. kam mendjen se ky do te ju merr dhe grat,nenat,motrat e ti qoj prostitut ne tokio,qfar lesherash jeni,duruat enverin e kristaqin e nuk po e duroni te birin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu