• |
ide | kryesore

Zendaya është befasuar nga polemikat për pamjen e re në ‘Space Jam’

-Instant, Paparazzi, Slider

Zendaya, e cila wshtw nwn zërin e Lola Bunny në “Space Jam: A New Legacy”, është befasuar nga polemikat mbi ridizenjimin e Lola në mënyrë që ta bëjë personazhin më pak të seksualizuar.


“Lola [Bunny] ishte shumë e seksualizuar,” ishte shprehur regjisori Malcolm D. Lee për Entertainment Weekly, në mars. “Ky është një film për fëmijë, pse është ajo në një top? Ajo thjesht u ndie e panevojshme, por në të njëjtën kohë ka një histori të gjatë të kësaj në karikaturat. Unë e kuptoj se njerëzit nuk duan që gjërat të ndryshojnë, por unë mendoj se ne duhej një farë evolucioni me të, jo duke e objektivizuar por duke e bërë të fortë dhe akoma femërore “.


Për pamjen e re Zendaya i tha EW se nuk e kuptoi se do të ishte një punë kaq e madhe.

“Padyshim që e di që e duam, por nuk e dija se do të përqendrohej aq shumë sa ishte,” tha ajo. “Por unë e kuptoj, sepse ajo është një karakter i dashur. Ajo është shumë e rëndësishme, kështu që unë e kuptoj.”

Ajo shtoi se e kupton pse njerëzit donin të ruanin pamjen e Lolës.

“Ajo është e veçantë për shumë njerëz dhe fëmijërinë e tyre dhe ata kanë qenë në gjendje të rriten me të, kështu që unë kam atë sens mbrojtjeje,” tha Zendaya.

©LAPSI.AL


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.