• |
ide | kryesore

Chiesa, i vetmi i paprekshëm në sulmin e Juventus: refuzohen super ofertat e Bayern e Chelsea

-Instant, Sport

Ai ishte një nga të paktët që shpëtoi veten në sezonin e fundit të diskutueshëm të Juventusit, por ai ka mbi vete tashmë sytë e botës, pasi u evidentua në Euro 2020. Bayern Munchen provoi mundësinë për të marrë në Allianz Federico Chiesan, duke vendosur 80 milionë euro në tavolinë dhe, po nga Gjermania, ka ardhur informacioni për një super ofertë prej 100 milionë euro nga Chelsea. Të dy ofertave Juventus i është përgjigjur me një refuzim të thatë, duke e bërë të qartë se sulmuesi anësor është një pikë fikse për ri-themelimin që i është besuar Allegrit.


Në të vërtetë, në këtë pikë Chiesa me të vërtetë duket të jetë i vetmi i paprekshëm në repartin e avancuar, sepse, pavarësisht nga sigurimet e shumta për të ardhmen bardhezi të të tjerëve, nëse arrijnë oferta të besueshme, edhe Dybala dhe Cristiano Ronaldo do të liheshin të largoheshin pa shumë pendesa.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu