• |
ide | kryesore

‘Space Jam: A New Legacy’ lejon LeBron James të hidhet në ‘këpucët’ e Michael Jordan

-Instant, Paparazzi, Slider

Debatet mbi madhështinë e LeBron James në krahasim me Michael Jordan në një fushë basketbolli do të vazhdojnë në përjetësi, por “Space Jam: A New Legacy” nuk do të ushqejë shumë bujë se kush është aktori më i mirë. Vendosja e James në këpucët e Jordan, nuk është një ide e keqe në teori, por pavarësisht momentit të çuditshëm të Looney Tune-acy të frymëzuar, kjo reboot lëshon një top ajror shumë të fortë.


Një çerek shekulli pasi “Jam” i parë mblodhi një ekip të super yjeve të NBA për të shmangur një kërcënim të huaj, ky udhëton në hapësirën e brendshme, ndërsa ofron akoma më shumë mundësi për lidhje sinergjike që përfshijnë bibliotekën e gjerë të Warner Bros.


Ironia është se filmi i detyrohet ndoshta borxhit të tij më të madh tematik jo ndaj një prone të Warner Bros. por një Disney.

Brenda botës kompjuterike, James duhet të triumfojë mbi ekipin e Al ose të rrezikojë të humbasë fëmijën e tij, duke gjetur aleatë (pa dyshim që nuk është zgjedhja e tij e parë) në personazhet e Looney Tunes, të cilët nuk ndajnë entuziazmin e tij për punën e palodhur dhe bazat.

Ndërtimi është prapë drejt një loje me aksione më të larta sesa NBA Final, duke e vendosur Skuadrën Toon kundër Goon Squad të algoritmit, megjithëse elementët e lojërave video e bëjnë edhe më të vështirë të ndjekësh atë që po ndodh.

®LAPSI.AL

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu