• |
ide | kryesore

VIDEO/ Shikoni si po i afrohet Shqipërisë stuhia që shkaktoi tragjedi në Gjermani

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Do të ketë një ndryshim të fortë të motit gjatë fundjavës.


Moti i keq që ka “pushtuar” Europën do të transferohet edhe në pjesën ballkanike, ku edhe Shqipëria do të jetë një nga vendet që do të preket nga rrebeshet e shiut.


Nga dita e shtunë dhe kryesisht nga e diela rënia e temperaturave do të jetë e ndjeshme ndërsa priten edhe shtrëngata të vazhdueshme.

Mediat greke kanë publikuar edhe hartën e ndryshimeve klimatike.

Ky është fenomeni i “liqenit të ftohtë”, i cili shkaktoi përmbytjet vdekjeprurëse në Gjermani dhe Belgjikë me mbi 120 viktima dhe 1300 të zhdukur. ©LAPSI.al 

3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu