• |
ide | kryesore

Ish punonjësit zbulojnë kushtet e punës në fabrikën e Kylie Jenner : Ishim në presion

-Instant, Paparazzi, Slider

Ish-punonjësit e produkteve kozmetike të Kylie Jenner së fundmi kanë folur për  pakënaqësitë e tyre lidhur me kushtet e punës


Sipas tyre, Kylie herë pas here i vizitonte bashkë me nënën për të kontrolluar prodhimin e produkteve të saj.‘’Përpara se të vinin ato, mbikëqyrësit tanë do të na thoshin: ‘Ju nuk lejoheni të flisni me ta, supozohet të vazhdoni të punoni, ju nuk keni të drejtë të bëni asnjë fotografi ose t’iu bëni ndonjë pyetje atyre.Mbikëqyrësit do të thoshin: ‘Mos flisni me to, madje as mos i shikoni ato’”, tha një tjetër punonjëse. Gjithashtu disa punonjës treguan se ndiheshin shumë të lodhur pasi ishin të detyruar t’i plotësonin kuotat e prodhimit deri në 1,200 produkte çdo ditë.“Gjithçka duhej të bëhej në mënyrë perfekte dhe nëse nuk do të ishte, mbikëqyrësit do ta hidhnin në fytyrën tuaj sikur të ishe plehrë. Nëse nuk do të shkonit në kohë, do të pushoheshit nga puna”, u shprehën ata.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu