• |
ide | kryesore

Marotta zbulon merkaton e Inter: “Bellerin na pëlqen”

-Instant, Sport

Kërkohet krijimtari dhe Interi, në këtë merkato, po përpiqet të përdorë shumë. Goditjet në hyrje do të financohen nga shitjet, por drejtori i përgjithshëm Marotta dhe Piero Ausilio po monitorojnë mundësitë si në rastin e Calhanoglu, por jo vetëm. “Duhet ta nderojmë fanellën dhe do të jemi konkurrues si në kampionat ashtu edhe në Ligën e Kampionëve – komentoi Marotta, përpara ndeshjes miqësore të Interit në Lugano -. E nisim duke konfirmuar shumicën e skuadrës kampione të Italisë, përveç Hakimit.”


Është e kuptueshme që Interi duhet të mbrohet nga ofertat e rëndësishme për Barella dhe Lautaro Martinez, ndërsa për Simone Inzaghin emrat në lojë për momentin janë Bellerin i Arsenalit dhe Nandez i Cagliarit. “Bellerin është një lojtar që ka vëmendjen tonë – pranoi Marotta -, por jeni ju që po flisni për të. Ne e respektojmë djaloshin që është i një klub tjetër, nuk do të ishte e drejtë të flasim për të”.


Nga ana tjetër, për uruguajanin Nandez, kjo mund të jetë pjesë e negociatave për kalimin përfundimtar të Nainggolan te Cagliari: “Është një lojtar i të gjithë respektit, por nuk kemi një negociatë me klubin sard. Po vlerësojmë hapat që duhen marrë, por në asnjë rast nuk do të jetë një çështje e shpejtë. Për momentin Inzaghi po vlerëson lojtarët në dispozicion dhe është gjithashtu e drejtë t’i japim edhe atyre kohë, si Dimarco që mund të përfaqësojë të tashmen dhe të ardhmen e Interit. Në të vërtetë, një demonstrim i interesit të zikaltërve për uruguajanin, gjatë intervalit të ndeshjes në Lugano, Ausilio u pa duke biseduar me menaxherin e Nandez Pablo Bentancur.

Në sfond, janë edhe emra të tjerë që do të ktheheshin në skuadër si Alex Telles dhe Keita Balde: “Nuk përjashtojmë asgjë – përfundoi Marotta -, por për momentin jemi të përqendruar te vetvetja”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu