• |
ide | kryesore

“Aline”, filmi dedikuar këngëtares Celine Dion

-Instant, Paparazzi, Slider

Regjisorja Valérie Lemercier prezantoi së fundmi në Festivalin e filmit në Kanë filmin e saj komedi “Aline”, dedikuar këngëtares Celine Dion.


Filmi flet për një këngëtare nga Kebeku, Aline Dieu e cila është e talentuar në muzikë. Valerie ka treguar se është frymëzuar nga Celine dhe nuk ka dashur kurrë të bëjë humor me imazhin e saj.”Qëllimi nuk ka qenë kurrë tallja. Ajo është dikush që e admiroj shumë, e cila nuk më mërzit kurrë. E bukur. Në të gjitha moshat” ka deklaruar regjisorja për mediat.Pjesë e kastit janë aktorët: Danielle Fichaud, Sylvain Marcel, Antoine Vézina dhe Pascale Desrochers.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu