• |
ide | kryesore

Vialli bën pelegrinazh në ‘Santuario della Madonna’: “Koha për mirënjohje”

-Instant, Sport

“Është koha e mirënjohjes”. Me fanellën e Italisë e FIGC (Federata Italiane e Futbollit) me mburojën trengjyrëshe dhe katër yjet e kampionëve të botës e me një buzëqeshje të qetë, Gianluca Vialli feston titullin evropian të fituar nga Italia në Wembley kundër Anglisë dy të diela më parë, me një pelegrinazh në Shenjtëroren e Bekuar të Shpresës, në Grumello, në provincën e Kremones së tij.


Kreu i delegacionit të ekipit kombëtar në Euro 2020 dhe ‘vëllai i vogël’ i trajnerit, siç e përcaktoi vetë Mancini, u rishfaq me një postim në Instagram në fund të vizitës së tij të së dielës në vendin e shenjtë.


Vialli kishte qëndruar në Londër, ku jeton, pas finales së fituar me penallti, duke anashkaluar festimet në Romë, me vizitën në Quirinale dhe Palazzo Chigi dhe më pas paradën në autobusin e hapur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu