• |
ide | kryesore

Ditët vendimtare të Mbappé: pritet në Paris për takimin me krerët e PSG

-Instant, Sport

Telenovela e lidhur me të ardhmen e Kylian Mbappé është futur në fazën e nxehtë. Siç raportohet nga ‘As’, sulmuesi pritet të enjten në Francë, ditë kur ai duhet të kthehet në stërvitje me shokët e tij të skuadrës. Për këtë rast, është planifikuar një takim me krerët e Paris Saint-Germain. Mbappé, që e ka kontratën në skadencë në qershor 2022, tashmë e ka bërë të ditur se ai nuk dëshiron të qëndrojë në Paris dhe shpreson që drejtuesit e klubit francez të vendosin ta shesin tani, për të shmangur humbjen e tij në një transferim falas pas një viti, edhe pse vullneti i tyre është që të rinovojnë kontratën e tij.

Për ta bindur, ata po përgatisin një merkato të nivelit më të lartë, siç demonstrohet nga ardhjet e Sergio Ramos, Donnarummas, Ëijnaldum dhe Hakimit. Një skuadër për të rrëmbyer Ligën e Kampionëve. Mbappé, megjithatë, po vazhdon përpara me planin e studiuar me Real Madrid, me të cilin ai tashmë ka një marrëveshje fjale: të presë pa e sforcuar situatën, me bindjen se PSG, herët a vonë, do të detyrohet të pranojë të paktën 150 milion nga merkato në dalje, në mënyrë që të mos pësojë ndëshkime në lidhje me Fair Play Financiar.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu