• |
ide | kryesore

Kapet me kanabis dhe kokainë, arrestohet në Durrës 28-vjeçari

-Instant, Lajme, Të fundit

Një 28-vjeçar është arrestuar në Durrës, pasi është kapur  me lëndë narkotike. Sipas uniformave blu, të riut me inicialet A. Xh, banues në Gjermani iu gjetën gjatë kontrollit fizik një sasi lënde narkotike e dyshuar cannabis sativa dhe një sasi lënde narkotike e dyshuar kokainë.


“Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin A. Xh., 28 vjeç, banues në Gjermani, pasi në lagjen nr.1, Durrës, gjatë kontrollit fizik, shërbimet e Policisë i gjetën dhe i sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi lënde narkotike e dyshuar cannabis sativa dhe një sasi lënde narkotike e dyshuar kokainë,” thuhet në njoftimin e policisë.


 

2 Comments

  1. qija ropt e kan kap tjetrin me sasi per konsum ersonal dhe e nxjerrin ne lajme kur baronet e droget nuk i prak njeri. turp turp turp per policin qe merret me statistika banal me nacu lagje.

  2. pse nuk e thoni ca sasie ka pas, apo doni me bo si polici e suksesshme duke kap nacu qe e kan per konsum personal. policat me gjith prokuraret e kan kthyer ne bisnes kete gje. arrestojn nacu lagje me nje gjys teke dhe i cojn para gjykates. pastaj u kerkojn nga 4 mij euro per gjys teke qe mos tja nxin jeten nacuve. kush jep eurot shpeton nga keta mortje , kush nuk paguan mund te bej dhe ca muaj burg. konsumi nuk mund te jet penal. nuk e ndihmon burgu nje konsmator, vec e shkaterron me shum. eshte si te denosh me burgim te perjetshme nje qe kryen tentativ vetvrasje. si thon itlianet: giusto o sbagliato non è un reato.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu