• |
ide | kryesore

Linjat ajrore më të mira në botë për vitin 2021

-Instant, F1, Stil

Ka qenë një vit i çuditshëm për industrinë e aviacionit, me shumë kompani ajrore që vendosin avionë për pjesë të konsiderueshme të vitit 2020.


Por ndërsa udhëtimet ajrore kthehen në disa rajone, AirlineRatings.com ka lëshuar përmbledhjen vjetore të transportuesve më të mirë në botë, të gatshëm për të ndihmuar fluturuesit të vendosin se cilën kompani ajrore do të zgjedhin për kthimin e tyre në qiell.


Agjensia e sigurisë së aviacionit dhe vlerësimi i produkteve me bazë në Australi përpilon Çmimet e saj të Përsosmërisë së Linjave Ajrore bazuar në kritere duke përfshirë moshën e flotës, rishikimet e pasagjerëve dhe ofertat e produkteve. Këtë vit, ekipi i redaktorëve global hodhi edhe përgjigjet e linjave ajrore Covid-19 gjithashtu.

Dhe kështu për vitin 2021, ka një hyrje të re në numrin një: Qatar Airways u rrit në renditje për të zënë vendin e parë, duke mundur fituesin e mëparshëm Air New Zealand – i cili ka kryesuar listën gjashtë herë gjatë viteve të fundit dhe ky vit erdhi në numrin dy.

AirlineRatings.com’s top 20

1. Qatar Airways
2. Air New Zealand
3. Singapore Airlines
4. Qantas
5. Emirates
6. Cathay Pacific
7. Virgin Atlantic
8. United Airlines
9. EVA Air
10. British Airways
11. Lufthansa
12. ANA
13. Finnair
14. Japan Air Lines
15. KLM
16. Hawaiian Airlines
17. Alaska Airlines
18. Virgin Australia
19. Delta Air Lines
20. Etihad Airways

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu