• |
ide | kryesore

Tronditëse/ 16-vjeçari vret 13-vjeçarin me sopatë në tualetet e shkollës

-Instant, Lajme, Planet

Një nxënës 16-vjeçar në Singapor është akuzuar për vrasjen e një shoku student, një ngjarje që ka tronditur vendin. Oficerët e policisë të thirrur në një shkollë të mesme të hënën gjetën trupin e një djali 13-vjeçar në një banjë. Një sopatë u sekuestrua në cilësinë e provës.  Hetimet fillestare zbuluan se dy djemtë nuk e njihnin njëri-tjetrin.


Dhuna ekstreme në shkolla në Singapor është shumë e rrallë, pasi vendi njihet për nivelet e ulta të krimit në botë. Nga ngjarja që ndodhi, e gjitha shkolla u fut në izolim, pasi autoritetet policore morën në pyetje të gjithë stafin dhe nxënësit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu