• |
ide | kryesore

Manchester United i detyruar të shesë Pogba: në fshehtësi, Raiola po punon me PSG

-Instant, Sport

Fati i Paul Pogba duket gjithnjë e më larg Manchesterit. Kontrata e francezit me United skadon në qershor 2022 dhe rinovimi duket shumë larg për momentin. Sipas mediave britanike, menaxheri i tij, Mino Raiola, po punon për t’i gjetur atij një sistemim të ri që në këtë seancë merkato dhe bisedimet me Paris Saint Germain po bëhen gjithnjë e më të shpeshta. Juventusi mbetet në dritare, por ai i një kthimi të bujshëm te bardhezinjtë duket në këtë moment një hipotezë më e largët.


Përfundimisht, në Paris synojnë të krijojnë një super ekip, të aftë për të shkatërruar konkurencën evropiane dhe për të synuar triumfin në Ligën e Kampionëve. Pas Ëijnaldum, Hakimi, Sergio Ramos dhe Donnarummas, objektivi tjetër është kampioni francez, i cili do të mbërrinte nën Kullën Eiffel me një çmim të volitshëm (Daily Mail flet për rreth 50 milion paund), me Djajtë e Kuq të vetëdijshëm për rrezikun e humbjes së tij me parametër zero pas një viti. Ajo e një kthimi te Juventus, për të cilën është folur prej disa vitesh tashmë, vazhdon të mbetet vetëm një sugjerim, veçanërisht duke marrë parasysh kostot e operacionit.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu