• |
ide | kryesore

Vihet në pranga futbollisti i Premiere League, akuzohet për pedofili

-Instant, Paparazzi, Slider

“Premier League” në Angli është përfshirë nga një skandal pasi nga mediat raportohet se një futbollist i Everton është arrestuar pas akuzave për pedofili. Bëhet fjalë për për Gylfi Sigurdsson, mesfushori 31-vjeçar i Islandës.
Futbollisti u shoqërua nga policia në shtëpinë e tij nga Greater Manchester Police dhe më pas do të lirohej me kusht pas marrjes në pyetje.


Së fundmi, klubi njoftoi se pezulloi një nga lojtarët e tij në pritje të përfundimit të hetimeve, por nuk e zbuloi identitetin e tij për arsye ligjore.


Lajmi mori dhenë dhe “The Mirror” zbuloi se futbollisti luan rregullisht për kombëtaren e vendit të tij dhe është 31 vjeç. Media prestigjioze nuk u mjaftua me kaq dhe tregoi se futbollisti ishte thirrur për një ndehsje miqësore të premten dhe se bashkëshortja e tij fshiu profilet e saj nga rrjetet sociale në orët e fundit. Të gjitha detajet çuan në emrin e Sigurdsson, gjë që u mbështet edhe mga mediat islandeze.
“Gjatë kontrolleve në shtepinë e tij u gjetën objekte të ndryshme rrëmbimi dhe se lojtari u mor në pyetje në lidhej me krime shumë të rënda ndaj një të mituri”, thanë burimet brenda Policisë.
Lojtari u la i lirë me kusht pas marrjes në pyetje, në pritje të hetimit të mëtejshëm, bëjnë me dije mediat britanike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu