• |
ide | kryesore

Fier/ U kapën me kanabis në vazo lulesh, arrestohen babë e bir

-Instant, Lajme, Të fundit

Pas një hetimi 2 javor, policia e Fierit ka vënë në pranga babë e bir për kultivim, prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike. Arrestimi i tyre u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tyre, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 6.5 kg lëndë narkotike kanabis dhe fidanë kanabis të mbjellë në vazo lulesh.


Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu