• |
ide | kryesore

“Lufta” e pay tv/ Tibo i merr Digitalbit kampionatin italian

-Instant, Lajme, Të fundit

Te drejtat per transmetimin e ndeshjeve te futbollit te Serie A nuk do t’i takojnë më për sezonin e ardhshëm platformës digitalb. Burime pranë kësaj kompanie thanë për Lapsi.al se platforma Tibo do të ketë tashmë të drejtën e transmetimet të këtij kampionati, të blerë për rreth 5 milonë euro për sezon.


Përplasja mes këtyre dy platformave pati filluar pak kohë më parë, kur digitalb njoftoi heqjen e kontentit të saj nga Tibo. Konkurrenca mes dy platformave pay duket se ka nisur e ashpër dhe blerja me një shumë të lartë e kampionatit italian nga Tibo, e konfirmon këtë. Të njëjtat burime, thanë për Lapsi.al se digitalb ka humbur edhe të drejtat e kampionatit spanjoll. Një televizion tjetër ka blerë për 5 vjet të drejtat e La Liga për Shqipëri dhe Kosovë.


Të drejtat e transmetimeve sportive janë pjesa më e rëndësishme për platformat pay tv. Ndërkohë, thuhet se platforma më e vjetër në vend, Digitalb, ka nisur procesin e shitjes së aksioneve tek një grup tjetër në Shqipëri.

3 Comments

  1. o lapsi eshte supersport jo digitalb qe ka te drjetat e kampionateve

    supersport e ka pas zamiri me frangaj , vjollca e ca te tjere para ca vitesh , me thon te verteten kujt po i ha TRAPI

  2. Nese ke internet, nuk ja vlen te harxhosh pare kot per k*lliqe. I fut nje iptv tek cunat kineze, dhe e mbyll muhabetin.

    Per te mira.

  3. TOP CHANNEL E KA MENDJEN TEK KURVERIT E JO TEK PUNA SE DREJTOHET NGA KURVAT . APO NUK MOREN SI DREJTUES DHE KRYEKURVEN BLUSHI QE PO E SHET PJESE PJESE SI NJE MAKINE E PRISHUR .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu