• |
ide | kryesore

Përgjimet e operacionit “Shpirti”/Gazetari shqiptar paguhej për denoncimin e grupeve rivale në media

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Hetimet e SPAK dhe Anti-Mafias janë zgjeruar në Shqipëri në kuadër të operacioni ‘Shpirti’.


Burime për Report Tv bëjnë me dije se i dyshuar si pjesë e grupit është edhe një gazetar shqiptar, që lobonte për llogari të aktivitetit kriminal të të arrestuarve.


Gazetari dyshohet se ka marrë disa mijëra euro nga grupet kriminale për të denoncuar në media parcelat me kanabis të kundërshtarëve të tyre.

Gjithçka është zbuluar nga ‘i penduari’ i drejtësisë, i cili ka folur dhe ka rrëfyer.

Nga përgjimet e SPAK e Anti-Mafias rezulton se mes pjesëtarëve te grupit kriminal flitet për pagesa të konsiderueshme në euro që do paguhej në emisione dhe për gazetarët.

7 Comments

  1. keshtu bejne te gjithe ata qe kane sikur edhe nje diçka te vogel ne dore .
    kurveria , pabesia , maskaralliku ligesia jane parimet baze te kushtetutes se kriminelit .
    kujtoni se leku eshte gjithçka ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.