• |
ide | kryesore

7 jetë të humbura dhe mbi 2 mijë raste të reja me Covid në Greqi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Greqia ka shënuar 2, 854 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 471, 894 të prekur, prej të cilëve 51.2% janë burra. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 7 pacientë kanë humbur jetë, ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 12, 882 vdekje, 95,1% e të cilëve kishin sëmundje shoqëruese. Sakaq në intubim janë 130 pacientë, mosha mesatare e të cilëve është 65-vjeç.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu