• |
ide | kryesore

Mëngjesi nis me diell, gjatë ditës temperaturat arrijnë deri në 36 gradë

-Instant, Lajme, Të fundit

Sipas MeteoAlb: Gjate gjithe dites territori shqiptar PARAQITET ne ndikimin e kushteve te qendrueshme atmosferike duke bere qe moti i kthjellet te jete dominant. Perjashtim bejne zonat malore verilindore dhe juglindore, te cilat do te kene here pas-here vranesira te lehta.


Temperaturat e ajrit ulen në vlerat minimale por rriten në vlerat maksimale ku mëngjesi shënon 13°C ndërsa termometri gjatë mesditës ngjitet në 36°C. Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 30 km/h, nga drejtimi Verior- Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 2 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu