• |
ide | kryesore

Emrat/ KLP emëron dy prokurorë të rinj në SPAK

-Instant, Lajme, Të fundit

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur këtë të enjte emërimin e dy prokurorëve të rinj në Prokurorinë e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit. Deri tani ishin 15 prokurorë në këtë strukturë, ndërsa tashmë SPAK do të ketë 17. Dy prokurorët sot ishin në seancën e intervistimit dhe në përfundim KLP renditi Adnan Xholin me 183 pikë dhe Dorina Bejkon me 180 pikë.


Sipas KLP të dy prokurorët emërohen për në SPAK dhe pas betimit tek Presidenti ata do të vijojnë punës si pjesë e kësaj strukture.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu