• |
ide | kryesore

Protesta të zjarrta kundër vaksinimit me detyrim në Greqi

-Instant, Lajme, Planet

Vaksinimi i detyrueshëm për disa kategori ka zemëruar grekët. Një grup qytetarësh janë ngritur në protestë duke zhvilluar mbrëmjen e sotme një tubim përpara parlamentit të vendit fqinj në Athinë.


Protesta fillimisht nisi e qetë, por më pas degjeneroi në përdorimin e molotovit kundër efektivëve të policisë.


Policia ka ndërhyrë duke shpërndarë turmën dhe gjithçka është mbyllur pa të lënduar.

1 Comment

  1. mesazhi dobis,e keqa nuk vjen pa shkak,nderkohe qe mundesit per me mire ekzistojne ende,perderi sa ZOTI MALLERISHEM lejon fjalen e mire te mendohet te flitet dhe veprat e mira te behen na mundon me e lehta angazhimi ne mendime fjal vepra te mira thotë:

    padrejtesija ne tok ,eshte bere burim i gjitha shkaqeve,te perhapjes se konkurencen e te keqes.ne toke,qe tasme po shfaqin shenjat e luftes pa front,rremuja shkatrrim,,vetgjyqesi,ndeshkim,tashme fatkeqesija mall bie mbi ato qe kan vene nje mal me flori duke grabitur persekutuar dhunuar popullin e vet apo popujt,se padrejtesija ne zhvillimin e vet plus qe demton te pafajshmit se fundemi behet shah mat,rrenues kunder lojtareve te vet, vjen nje moment dhe gjith pyesin vall a ka shpetim per ne,u them i bindur po per te gjith,largohuni nga padrejtesija merrujuani hallallin njerezve kthejuani hakun pendohuni tek ZOTI gjithsis,se perball keni ullzimin hyjnor porten e te vertetes plot qartesi gjalleri siguri paqe zgjillje shprese,shpetim ,jua garantoj AI QE JU KRIJOJ,per aq koh sa lejon fjalen e mire te flitet dhe punen e mire te behet ,shpresen per mire ,e ka fuqizuar,ne na la me te lehten angazhimin ne mendime fjal vepra te mira vetem si thot AI,vertet sejcili don te drejten hakun qe i takon dhe urren padrejtesi ti behet,por ket domosdoshmeri duhet ta vlersojm pranojm mbrojme dhe zhvillojm per te gjith,sikur te gjith kaq shum angazhim qe kemi ne konkurencen e se keqes kunder njeri tjetrit,me investime marramendese,ti zhfrytezonin per mire ,vertet gjitha problemet do zgjilleshin sepse e verteta,hyjnore,njerzit i frymzon me vlera pastron shpirtin frenon egon,zhvillon kulturen e bamirsis permes disiplines moralit frymzimit hyjnore,dhe njerzit e ketyre vlerave mobilizojne fuqit dhe angazhohen ne bamirsi,ne gjitha drejtimet,per lehtesim dhe zgjillje problemesh,pa para,mbi 75 perqind problemet do zgjilleshin permes parimit hyjnore fjales sevap shperblim i ZOTIT QE NE E QUAJM BAMIRSI,,TANI QE EKZISTON KREJT PAK,faktet tregojne se zgjillja problemeve me interes,nga individi deri tek kolektivi i nderthur me kosto ,humbje antivlera shkatrrim ,,uroj qe ta zhvilloni mendjen ,vlersoni ralitetin ,pranoni domosdoshmerit si zgjillje,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu