• |
ide | kryesore

Autobusët “Go Green”/ Rama: Në gusht nis linja e madhe me 66 stacione

-Instant, Lajme, Të fundit

Autobusët e gjelbër “Go Green”, do te futen në qarkullim në gusht dhe do të përshkruajnë linjën e madhe unazore prej 13.2km me 66 stacione. Kështu njofton kryeministri Edi Rama, i cili këtë mëngjes ka publikuar pamjet e flotës së re të autobusëve hibridë. Kreu i qeverisë Rama e konsideron vënien në përdorim të autobusëve të gjelbër “Go Green”si një gjeneratë e re e transportit publik.


Kujtojmë se autobusët e gjelbër “Go Green” u prezantua një ditë më parë nga kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili u shpreh se kjo është pjesë e një procesi për modernizimin e transportit publik në Tiranë.


8 Comments

 1. I ke cuar autobusat ne p te semes. Provoje nisu nga Surreli ne Durres sa 6 ore te duhen me arrit. Se nja 4-5 ore te duhen deri te CasaItalia.
  Me Stacionin e trenit cfare planesh mafioze keni se ishte dikur per bukuri i aksesueshem nga kushdo. E late bashke me Saliun te behej katraure qe ta shqyeni pastaj me keq se ata drunme pre qe kane bere shtepi e dyqane mbi shina !

  1. gam gam gam gam .. eeerrrr eeeerrr ,,,,, geeerrr geeerrrr.
   ham, ham , ham , ham.

   Si nuk pushuat nje here se lehuri o goret e PDs . Te deshperuar, te frustruar, te demoralizuar …. te dhjere me nje fjale,, por te lehurin nuk e ndaloni asnje dite.

   1. Plako, si mos te jesh mos jesh i frustuar, kur nga njera ane trumpetohet kjo idea idione marksiste-sorrosiane Go Green, kurse nga ana tjeter vecse per Green nuk behet fjale ne kete Tiranastanin tone! Andej nga stani juaj keni bere ndonje llogari sa % beton dhe sa % Green i kane lene tiranes ata cubat tuaj?!

    Bej 1here llogaritjet, dhe hajde komento/ofendo pastaj!

    Ja keni q nene Tiranes, edhe ato pak lulishte i keni zaptuar me beton. Edhe keta cubat tuaj, me flasin per Go Green.

 2. Betonierat ti sjellin green motergrashkerdhyerit se e betonizuan Tiranem qe nga 91 e rallin karin me bythqiret e pd dhe ps qe ju vene nga pata e pas

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu