• |
ide | kryesore

Të dehur në timon dhe vjedhje, 8 të arrestuar në Tiranë

-Instant, Lajme, Të fundit

Tetë persona janë arrestuar nga policia në Tiranë për disa vepra penale, mes të cilave edhe pengmarrje.


“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 5 kanë arrestuar në flagrancë për veprën penale “Heqja e paligjshme e lirisë”, kryer në bashkëpunim, shtetasit: A. M., 27 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja” dhe E. C., 23 vjeç, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin, për motive të dobëta, kanë tentuar të marrin me forcë në makinë, shtetasin L. S.


Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 5 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit T. Sh., 29 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj bashkëshortes së tij. Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

G. K., 51 vjeç, R. M., 40 vjeç dhe S. S., 33 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur; A. S., 29 vjeç dhe E. D., 29 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet pa lejen përkatëse.

Më datë 25.07.2021, në rrugën “Frosina Plaku”, dyshohet se kanë vjedhur një shumë parash dhe disa sende me vlerë në banesën e shtetasit G. Dh., 32 vjeç. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve” mbyllet njoftimi i policisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu