• |
ide | kryesore

Britney Spears kërkon të heqë zyrtarisht babain e saj nga kujdestaria

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtarja Britney Spears ka vendosur që ta heqë zyrtarisht babain si kujdestar i saj.


Para disa ditësh, avokati i saj, Mathew Rosnegart, paraqiti një kërkesë në gjykatë për të hequr Jamie Spears si kujdestar dhe për ta zëvendësuar me Jason Rubin, një llogaritar i autorizuar në Certified Strategies Inc, për të menaxhuar pasurinë e saj.“Znj. Spears parashtron me respekt se Gjykata duhet të emërojë të nominuarin e saj, është një preferncë inteligjente dhe objektive për të nominuar një person të kualifikuar, profesionalisht i besuar në këto rrethana. Për më tepër, znj. Spears pohon me respekt se duke pasur parasysh njohjen e Gjykatës në 14 korrik 2021, duke dëgjuar se znj. Spears ka kapacitet të mjaftueshëm për të zgjedhur avokatin e saj ligjor, ajo gjithashtu ka kapacitet të mjaftueshëm për të bërë këtë nominim”,  thuhej në kërkesën e dërguar në gjykatë.Seanca tjetër gjyqësore për Britney është caktuar më 13 dhjetor.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *