• |
ide | kryesore

“Kam peshën e botës mbi supe”: tërhiqet gjimnastja më e mirë e të gjitha kohërave nga Tokio 2020

-Instant, F1, Sport

Kampionia në fuqi e gjimnastikës artistike Simone Biles u detyrua të ndalet gjatë garës ekipore në Lojërat Olimpike të Tokios, për shkak të një dëmtimi në provën e saj të konkurimit. Ylli amerikan 24-vjeçar, i konsideruar gjimnastja më e mirë e të gjitha kohërave, doli nga fusha me mjekun e ekipit për tu kthyer disa minuta më vonë me këmbën e djathtë të fashuar.


“Kam peshën e botës mbi supe”. Simon Biles e ka shkruar në profilin e tij në Instagram: gjimnastja amerikane, e zëvendësuar në ushtrimin e saj në finalen ekipore në Olimpiadë, postoi një mesazh për të treguar momentin e saj të keq. “Nuk ishte një ditë e lehtë ose më e mira ime, por e kalova. Ndonjëherë ndjehem vërtet sikur kam peshën e botës mbi supe. Unë e di që e largoj dhe e bëj të duket sikur presioni nuk më goditi, por dreqin, ndonjëherë është e vështirë: Lojërat Olimpike nuk janë shaka”.


Gjimnastja amerikane, u tërhoq nga finalet olimpike ekipore “për shkak të një problemi mjekësor”. Federata amerikane e gjimnastikës e ka komunikoi përmes një postimi. “Simone Biles u tërhoq nga gara përfundimtare e ekipit për shkak të një problemi mjekësor,” lexon deklarata. “Do të vlerësohet çdo ditë – vazhdon shënimi – për të përcaktuar nëse do të ketë autorizim mjekësor për kompeticionet e ardhshme. Faleminderit, Simone”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu