• |
ide | kryesore

Konfirmohen 27 raste të reja me COVID-19 në Kosovë në 24 orët e fundit

-Instant, Lajme, Të fundit

27 raste të reja me Covid janë konfirmuar këtë të martë në Kosovë.


Në raportin e fundit janë konfimruar të infektuar me Covid 42 raste të reja nga 2 987 testime.


Sipas njoftimit, në 24 orët e kaluara u shëruan 16 pacientë, ndërsa raste aktive mbeten 195. Kosova ka konfirmuar gjithsej 108,073 raste pozitive me koronavirus.

Prej tyre, 2,265 pacientë kanë vdekur dhe 105,613 janë shëruar.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu