• |
ide | kryesore

Ndërron jetë aktori i njohur komedian

-Instant, Paparazzi, Slider

Aktori Jackie Mason, ka ndërruar jetë në moshën 93 vjecare.


Shumë aktorë dhe miq të njohur të Jackie shprehën ngushëllimet e tyre në rrjetet sociale.“Me të vërtetë një nga shfaqjet më qesharake që kam parë ndonjëherë. Faleminderit Jackie dhe tani mund ta bësh parajsën të buzëqeshë”, shkroi aktori Henry Winkler.Aktori ka fituar çmime të shumta në karrierë, duke përfshirë çmimet ‘Tony’ dhe ‘Emy’ për teatër, si dhe njihej për përfshirjen e tij në animacionin , “The Simpsons”.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu