• |
ide | kryesore

Parodia e Forcave Speciale, iu ikën nga duart i kërkuari, shtrijnë në tokë gazetarin (VIDEO)

-Instant, Lajme, Të fundit

Një aksion pa rezultat i policisë është filmuar nga gazetarët e News 24 pranë “Shkollës së Bashkuar”, në Tiranë.


Në videon e mëposhtme shihet momenti kur një makinë luksoze largohet nga duart e efektivëve të policisë, teksa qëndronin rreth tij.


Forcat Speciale i ndalin para makinës me xhama të zinj, ku të maskuar dhe me armë kërkojnë të hapin derën, por shoferi i jep gaz mjetit dhe largohet me shpejtësi.

Efektivët i marrin celularin dhe shtrijnë në tokë gazetarin Ergys Gjençaj, ndërsa ndërhyn gazetarja Klodiana Lala. Në video dëgjohet kjo e fundit, teksa iu thotë policëve se Gjençaj është gazetar dhe duhet ta lënë të lirë.

20 Comments

 1. Hahahahahahahahahahhahahahahhahahahahahahaha
  Ishte edhe nje xhaje qe shiste perime ne rruge, kapeni dhe shtrijeni edhe ate!
  Hahahahahahahahahhahahaha

 2. Polici e pa afte dhe me komplekse e Ard Veliut. Ata i sherbejne krimit prandaj kriminelet nuk e rrujn shume per policinë.

 3. Turpi botes, kjo nuk eshte policia qe duam.

  Kapen me gazetarin se kriminelit I hengren mutin. Tani dil Kimete dhe mbroji dhe keta qe trajtojne keshtu gazetarin.

 4. SA TE PAAFTE HAHAHAHAHAHAH , LOT ME PALLA POLICE E MENDO KETA JANE EFEKTIVET E RENEAS FORCAVE SPECIALE, VAJ HALLI POICET E PATRULLAVE HAHAHAHAHA . SI FILLIM KJO NDERHYRJE ESHJTE TURP TE MARRI PJESE RENEA SE NUK KA PROTOKOLLIN E DUHUR PER TE DALE NGA REPARTI.. NUK KISHTE SITUATE ANTI TERRORI ISHTE THJESHT NJE OPERACION I ZAKONSHEM POLICIE. E DYTA OOOO SHEFI QE DREJTON OPERACIONIN, PO MAKINEN QE BLLOKON SI PARA DHE PAS MJETIN QE KE NDALUAR KU E KE ? TI THONI FLM ATIJ QE IKU QE NUK JU FUTI RROTEN TE 4 PALLA POLICEVE QE ISHIN ATY SE PAAFTESI ME TE MADHE SMA HA MENDJA TE GJESH NE POLICITE BOTES.. TURPPPPP

 5. Turp!

  Duhet ti therrasin kokes keta trapat, qe nga i madhi dhe tek i vogli! Vetem profesionalizem nuk shikoj ketu!

  Kur i thuhet robit hap deren, 1 here, 2 here, 3 here, vepron arma pastaj. Te ishte ai boti ne U.S, do ta kishe ne varreza tani.

 6. Byth qiret e byth qimit te Surrelit🤮💩ikni mo qelbesira se filma i keni keto🤮ne te gjitha aksionet dalin punonjes policie ateher ke kapni ooo bythqiret e Ripjerdhjes🤮,imagjinoeni sa bythqire i majt esht Petro Koqja dhe ju degjeneroj per Fierin, e merrni me mend pra se si esht situata ne kete vend qe udhehiqet nga byth qiret.

 7. Asgje nuk ka per drame. Nje operacion i rrezikshem policor qe perfundoi pa eksese.
  Gazetaret nuk jane zoti. Perkundrazi mund te jene me te korruptuar dhe perfshire se ata djem nenash qe rrezikoj e jeten, qofte dhe aq sa pame. Dhe ne Amerike nuk te le kush te filmos kur je ne proces. Personi qe i iku Policise por eshte i arrestuar me vone, me mosbindjen e tij perbente rrezik per gjithe njerezit aty rrotull.
  Ne keto raste pergjegjesia dhe reziku eshte i madh.

  1. Nje operacion i rrezikshem policor i kryer ne menyre amatoreske, qe pikerisht nga nderhyrja amatoreske mund te ishte bere i rrezikshem sepse personi qe do arrestohej mund te shtypte dike, apo te plagoste kalimtaret.

   Gazetaret nuk jane Zoti, por dyshoj qe ka arsye ti arrestosh vetem sepse filmuan nje operacion policor live. Me sa di une nuk eshte thyerje ligji. Nje rast qe me vjen ndermend eshte arrestimi i George Flloyd, s’mbaj mend qe policet amerikane te arrestonin njerezit apo gazetaret. Edhe ne rastin qe po komentojme, dyshoj qe do i arrestonin nese do kishte qene i suksesshem operacioni…

  2. O Sufllaqe motër qirë shko futi 1 dopio vaksinë që të shpëtojmë nga rraca juaj e ndyrë, rracë SpiroPjerdhje, kurvash dhe mallistash, pa shpirt, familje e atdhe.

  3. O vllai, po ata ne amerike qe filmuan policin qe vrau ate zezakun, e nuk ishin as gazetare madje? Se policet sic rrezikojne jeten mund te jene edhe ne anen e kundert te ligjjt. Nese e rrezikojne jeten se jane joprofesionale (si ne rastin konkret qe i dalin makines perpara dhe nuk e bllokojne me mjete te tjera), atehere nuk jane per tu lavderuar po per tu share. Dhe si perfundim kapen me gazetarin qe i filmoi se cfare debilash jane.

 8. Kjo esht fytyra e Edi Rames, ngrio o popull sa nuk esht von e qijani nonen Edid me gjith kta kriminej.se kta sjan polic te vertet por mercenar.

 9. Gjithkush mund te flase per dhunen ndaj gazetareve, ta denoje ate, por qe te flase Berisha i cili ka futur gazetaret ne burg, ka djegur redaksine e gazetes Koha Jone, ka dhunuar gazetaret Bardhok Lala, Zamir Dule, Edi Rama, Erion Brace e deri gazetare spanjolle, çka e renditi ne 10 armiqte me te medhenj ne bote te shtypit, eshte vertet nje ironi e fatit!

  1. Hahaha a te qifte derri robt mor sufllaqe. Sidomos atij “gazetarit” te parafundit qe permende tja kishte qire robt e ky milet do jetonte me me dinjitet e jo si dele te ketij “gazekarit te parafundit”. Ptu bythqim lulishtesh!

 10. Jo per gje por vetem per te sjelle ne vemendje, ju kujtohet kur kryepolic ishte kuliçi, kulishi apo kurva si e kishte emrin, qe çoi kater police drejt vdekjes ne Durres?

 11. Dhe keta bejne trajnime me taksat tone. Keta duhen shkarku ne vend. Dhe te mos jene me pjese e policise, jane si huligane. Une nuk jam polic por nje gje shume e thejshte mund te ishte bere prej tyre, ti kishin vene nje makine para benzit te zi dhe nje mbrapa dhe le te rrinte brenda shoferi/trafikanti. Kaq e thjeshte. Por shyqyr thuaj me kaq, se me keta deficente mund te kishte ndodhur edhe ndonje kasaphane ……

 12. Po ca jane keto polica robqir qe i turren miletit si bisha. Po te kishit byth i kishit hy atij ne makine sic ju hodh ai kingu ne shesh. Po ju jeni per tju qir robt se jeni Gestapo e Rilindjes o pidhrobsha dhe ju prishet imazhi se deshtuat, dolet si kllufa kari ashtu sic jeni ne te vertete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu